Ostrów Wlkp.: w 2020 r. szpital będzie miał nową sterylizatornię. Jest dotacja z budżetu państwa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2019 15:01

W kwietniu 2020 r. ma być gotowa nowa sterylizatornia w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. We wtorek (27 sierpnia) w Poznaniu wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała umowę na dofinansowanie tego zadania z budżetu państwa.

Ostrów Wlkp.: w 2020 r. szpital będzie miał nową sterylizatornię. Jest dotacja z budżetu państwa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wartość dotacji wynosi 1,2 mln zł. Umowę o dofinansowanie zadania pn. "Roboty budowlane oraz wyposażenie centralnej sterylizatorni i dezynfektorni Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim" podpisał także starosta powiatu ostrowskiego Paweł Rajski.

Jak poinformowano we wtorek na konferencji prasowej, inwestycja jest wieloetapowa; pierwszy etap prac będzie kosztował 1,5 mln zł, przy czym 80 proc. tej kwoty to dotacja z budżetu państwa, a resztę stanowi wkład własny powiatu.

- W ramach tego zadania zostaną dostosowane pomieszczenia centralnej sterylizatorni i dezynfektorni, - wyjaśniła Aneta Niestrawska.

- Centralna sterylizatornia to serce szpitala, ale i nasz słaby punkt, dlatego przystąpiliśmy do tego zadania. Koszt całej inwestycji szacowany jest na ponad 4 mln zł - wskazywał starosta Rajski.

Jak dodał w ostatnich latach na inwestycje w ostrowskim szpitalu samorządowi udało się pozyskać ze środków zewnętrznych ok. 20 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum