×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ostrów Wlkp.: są środki unijne na rozbudowę szpitala

Autor: PAP/Rynek Zdrowia30 października 2017 13:46

Powiat Ostrowski otrzymał unijne dofinansowanie w wysokości 6,5 mln zł na adaptację nowego skrzydła szpitala o powierzchni 800 m kw. Koszt całej inwestycji to 8 mln zł. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano w 2018 r.

Ostrów Wlkp.: są środki unijne na rozbudowę szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do nowego skrzydła ostrowskiego szpitala zostaną przeniesione: Oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej, Oddział Intensywnej Terapii dla Dzieci oraz Wielkopolskie Centrum Leczenia Oparzeń.

- Ta kwota cieszy szczególnie, bo środków unijnych na szpitale z Wielkopolski było niewiele, a konkurencja była bardzo duża - powiedział PAP starosta ostrowski Paweł Rajski.

Budżet powiatu ostrowskiego dokłada do inwestycji 1,5 mln zł. Jak podkreślił starosta, dzięki tej inwestycji personel i pacjenci zyskają doskonałe warunki leczenia i pracy.

- Szpital dynamicznie rozwija się w wielu kierunkach. Od kilku lat stawiamy duży nacisk na diagnostykę i leczenie dzieci, począwszy od noworodków, a skończywszy na nastolatkach, którzy będą leczeni między innymi na nowym oddziale dziecięcym - wskazywał dyrektor szpitala Dariusz Bierła.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze