Ostrów Wlkp.: Zakład Diagnostyki unowocześniony

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 października 2010 16:11

Z nowoczesnych pracowni tomografii komputerowej, diagnostyki obrazowej, hemodynamiki oraz mammograficznej i rentgenowskiej korzystają już - po gruntownej modernizacji Zakładu Diagnostyki Obrazowej - pacjenci szpitala powiatowego w Ostrowie Wlkp.

Ostrów Wlkp.: Zakład Diagnostyki unowocześniony

Koszt kompleksowej modernizacji Zakładu, ukończonej w pierwszych dniach października, wyniósł ponad 7,5 mln zł. Pieniądze pozyskano z Unii Europejskiej (6 mln zł), pozostałe wyłożył samorząd i szpital.

– ZDO jest jednym z najważniejszych oddziałów szpitala, bo tutaj odbywa się pierwsza i najważniejsza dla pacjenta diagnostyka. Wszystkie urządzenia zostały sprzężone w jeden system, dzięki czemu lekarz pracujący na oddziale chirurgicznym, ortopedycznym, ratunkowym czy wewnętrznym ma natychmiastowy dostęp do wyników badań – informujeTomasz Gostomczyk, dyrektor szpitala należącego do Zespołów Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wlkp.

Do tej pory pacjenci z niewydolnością serca musieli być transportowani do szpitala w Kaliszu.

– Teraz mają zabezpieczone leczenie na miejscu, co w przypadku takiego schorzenia ma kolosalne znaczenie. Z pracowni hemodynamiki będą korzystać także pacjenci z Kępna, Ostrzeszowa, Krotoszyna – podkreślił Gostomczyk.

Pracownię hemodynamiki prowadzi, w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, jedna z międzynarodowych firm działających w Polsce.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum