Ostrów Wielkopolski: szpital rozpoczyna rozbudowę

Autor: ZZOZOW/Rynek Zdrowia • • 11 października 2016 10:40

ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim ruszył z rozbudową. Inwestycja przewiduje dobudowanie nowego skrzydła szpitala, w którym będą nowoczesne oddziały i sala operacyjna. Koszt prac szacowany jest na 13 mln zł.

Ostrów Wielkopolski: szpital rozpoczyna rozbudowę
Ostrów Wielkopolski: szpital rozpoczyna rozbudowę. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W nowo wybudowanym obiekcie znajdą się oddziały: Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dorosłych i Dzieci, Oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej z Pododdziałem Leczenia Oparzeń, blok operacyjny z pięcioma salami oraz centralna sterylizacja. I etap inwestycji wartej niemal 10,7 mln zł netto realizuje firma Skanska.

Rozbudowa ostrowskiego szpitala o nowe skrzydło jest największą realizacją budowlaną od początku jego istnienia, czyli od 50 lat.

- Zadanie to jest realizowane ze środków powiatu ostrowskiego, natomiast szpital wyasygnuje na budowę ok.  5 mln. zł. Ważna jest poprawa warunków pracy, a także to, że pojawią się nowe powierzchnie. To stwarza możliwość wprowadzania nowych oddziałów czy usług. Teraz szpital po prostu się ,,dusi’’ - mówi starosta ostrowski Paweł Rajski.

Jak wskazuje Dariusz Bierła, dyrektor ZZOZ-u w Ostrowie Wielkopolskim, inwestycja polegająca na rozbudowie szpitala pozwoli na znaczne zwiększenie komfortu pobytu, diagnostyki i leczenia.

Nowe pomieszczenia pozwolą także na poszerzenie zakresu usług medycznych i świadczeń zabiegowych oferowanych przez placówkę.  Dodatkowo, szpital liczy, że rozbudowa przyniesie wymierne korzyści finansowe w postaci zwiększenia kontraktu  z Narodowym Funduszem Zdrowia. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum