Ostrów Wielkopolski: 6,5 mln na budowę oddziału chirurgii dziecięcej i centrum oparzeń

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 kwietnia 2018 12:46

Ponad 7 mln zł będzie kosztować budowa nowego Oddziału Chirurgii Dziecięcej i Traumatologii oraz Wielkopolskiego Centrum Oparzeń w ostrowskim szpitalu. Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 6,5 mln; pozostałe pieniądze pochodzą z budżetu powiatu ostrowskiego.

Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki wybudowaniu w 2017 r. nowego skrzydła szpitala w Ostrowie Wielkopolskim - poinformował dyrektor szpitala Dariusz Bierła. To właśnie tam powstaną nowy oddział chirurgii dziecięcej oraz Wielkopolskie Centrum Oparzeń.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec września 2018 r. W jej ramach - jak powiedział Bierła - na nowym oddziale zostaną wydzielone 23 łóżka dla dzieci i młodzieży, w tym trzy miejsca dla tzw. części oparzeniowej. - To trzeci w Polsce taki oddział, na który trafiać będą mogły dzieci z poparzeniami skrajnymi i ciężkimi - podkreślił dyrektor.

Projekt obejmuje także zakup sprzętu i aparatury medycznej za ponad 2,5 mln zł.

Współwłaściciel firmy budowlanej Stanisław Pułkownik przyznał, że termin realizacji inwestycji jest dość krótki, ale zapewnił, że nie powinno być problemów.  - Wchodzimy do obiektu w stanie surowym, pozostają więc prace wykończeniowe. Znaczną część stanowią instalacje medyczne i sanitarne, jest bardzo dużo rozwiązań związanych z gazami medycznymi i wentylacją. Realizowaliśmy jednak już podobne rozwiązania - stwierdził.

W nowym skrzydle o pow. 3,6 tys. jedno z pięter zajmuje już intensywna terapia dla dorosłych. Liczba łóżek dla pacjentów, którzy trafiają tam w najcięższych stanach, zwiększyła się z 7 do 12. Jak poinformował dyrektor szpitala, powstaną jeszcze centralna sterylizacja i oddział intensywnej terapii dla dzieci.

Starosta Paweł Rajski poinformował, że w ciągu 7 lat w ostrowski szpital zainwestowano co najmniej 60 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum