Ostrołęka: uroczyste otwarcie szpitala

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 29 stycznia 2010 19:06

Oficjalnie w sobotę (30 stycznia) zostanie udostępniony pacjentom cały nowy budynek SZPZOZ im. dr. J. Psarskiego.

Budowa szpitala w Ostrołęce trwała długie lata, teraz została doprowadzona do szczęśliwego finału.

W szpitalu czeka na pacjentów 500 łóżek w 1-, 2-, 4-osobowych salach z łazienkami. Obok łóżek zainstalowane są telefony stacjonarne, co ułatwić ma chorym kontakt z bliskimi. Mają oni też do dyspozycji osobne pokoje do spotkań z odwiedzającymi. Rodzice dzieci, które przebywają na oddziale dziecięcym zyskali możliwość pozostania ze swoimi pociechami i skorzystania z rozkładanych łóżek.

Szpital budowano od 1985 r. Całkowity koszt budowy wyniósł ponad 400 mln zł. Zdecydowany przełom w realizacji inwestycji nastąpił w latach 2005-2006, z chwilą  rozpoczęcia współfinansowania jej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

– Z powodu braku pieniędzy, budowa była prowadzona skokowo W ciągu tego czasu w medycynie zaszły nieprawdopodobne zmiany. Mieliśmy je na uwadze i wciąż dążyliśmy do polepszenia warunków leczenia – podkreśla Wojciech Miazga, długoletni dyrektor szpitala.

W 2003 r. uruchomiono zakład chemioterapii oraz wyposażono w nowoczesny sprzęt blok operacyjny z 6 salami operacyjnymi i 9 stanowiskami wybudzeniowymi. Lecznica jest wyposażona w 64-rzędowy tomograf komputerowy. Od 2007 r. w ostrołęckim ośrodku prowadzone są ostre dyżury kardiologii inwazyjnej. Oddział kardiologii opanował zabiegi wszczepiania stymulatorów serca. Szpital posiada również aparat do kruszenia kamieni w układzie moczowym.

Szpital zdobył m.in. Międzynarodowy Certyfikat Jakości ISO 9001:2000 i EuroCertyfikat 2009; bierze udział w Europejskim Programie Promocji Jakości.

Lecznica jest jedyną placówką dla liczącej 60 tys. Ostrołęki oraz dla 90 tys. mieszkańców powiatu. Rocznie hospitalizowanych jest tu ok. 22 tys. pacjentów. Chorymi opiekuje się blisko 900 pracowników szpitala.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum