Ostrołęka: ponad 20 mln zł trafi do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 stycznia 2018 17:03

Władze Mazowsza przeznaczą na subregion ostrołęcki ponad 60 mln zł na modernizację i budowy dróg, doposażenie i remonty w placówkach zdrowia i instytucjach kultury - poinformowała w czwartek (11 stycznia) na konferencji prasowej wicemarszałek województwa Janina Ewa Orzełowska. Są to rekordowe środki, jakie trafią do subregionu ostrołęckiego od samorządu województwa mazowieckiego.

Fot. PTWP

Ponad 20 mln zł trafi do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. W placówce zostanie zmodernizowany blok operacyjny oraz centralna sterylizatornia.

W szpitalu będzie wdrażany również projekt rehabilitacji kardiologicznej. Na ten cel szpital pozyskał wsparcie unijne w wysokości 7,4 mln zł, zaś samorząd Mazowsza wesprze go kwotą 1,9 mln zł.

- Program będzie dedykowany wszystkim, którzy wymagają rehabilitacji - powiedziała Elżbieta Lanc członek zarządu województwa mazowieckiego. - Chcielibyśmy stworzyć taki ośrodek, takie miejsce, w którym mogliby się rehabilitować pacjenci z całego regionu, bo z tym są duże problemy - dodała Lanc.

Niespełna 2 mln zł otrzyma ostrołęcki MEDITRANS. Środki przeznaczone są na budowę budynku wraz z zapleczem dla potrzeb stacji wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego w Ostrowi Mazowieckiej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum