×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ostrołęka: ponad 20 mln zł trafi do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia12 stycznia 2018 17:03Aktualizacja: 12 stycznia 2018 17:09

Władze Mazowsza przeznaczą na subregion ostrołęcki ponad 60 mln zł na modernizację i budowy dróg, doposażenie i remonty w placówkach zdrowia i instytucjach kultury - poinformowała w czwartek (11 stycznia) na konferencji prasowej wicemarszałek województwa Janina Ewa Orzełowska. Są to rekordowe środki, jakie trafią do subregionu ostrołęckiego od samorządu województwa mazowieckiego.

Ostrołęka: ponad 20 mln zł trafi do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ponad 20 mln zł trafi do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. W placówce zostanie zmodernizowany blok operacyjny oraz centralna sterylizatornia.

W szpitalu będzie wdrażany również projekt rehabilitacji kardiologicznej. Na ten cel szpital pozyskał wsparcie unijne w wysokości 7,4 mln zł, zaś samorząd Mazowsza wesprze go kwotą 1,9 mln zł.

- Program będzie dedykowany wszystkim, którzy wymagają rehabilitacji - powiedziała Elżbieta Lanc członek zarządu województwa mazowieckiego. - Chcielibyśmy stworzyć taki ośrodek, takie miejsce, w którym mogliby się rehabilitować pacjenci z całego regionu, bo z tym są duże problemy - dodała Lanc.

Niespełna 2 mln zł otrzyma ostrołęcki MEDITRANS. Środki przeznaczone są na budowę budynku wraz z zapleczem dla potrzeb stacji wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego w Ostrowi Mazowieckiej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze