Ostrołęka: Ośrodek Rehabilitacji Kardiologicznej oficjalnie otwarty

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 04 grudnia 2019 11:47

Zakończyły się prace związane z utworzeniem Ośrodka Rehabilitacji Kardiologicznej w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce. Oficjalne otwarcie placówki miało miejsce we wtorek (3 grudnia).

Ostrołęka:  Ośrodek Rehabilitacji Kardiologicznej oficjalnie otwarty
W ośrodku prowadzona będzie kompleksowa rehabilitacja pacjentów kardiologicznych m.in. po zawale mięśnia sercowego Fot. Archiwum

Jak podaje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, koszt inwestycji wyniósł blisko 10 mln zł. 7,4 mln zł z tej kwoty pochodziło z dofinansowania z UE a 2,5 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego.

W ośrodku prowadzona będzie kompleksowa rehabilitacja pacjentów kardiologicznych m.in. po zawale mięśnia sercowego. Placówkę wyposażono w specjalistyczną aparaturę medyczną, w tym kardiomonitory, system do monitorowania telemetrycznego, aparaturę EKG, defibrylatory, echokardiografy, stację diagnostyczną, system wysiłkowy oraz stanowisko monitorowania do rehabilitacji kardiologicznej.

Sale do kinezyterapii zyskały materace, piłki, lustra czy step fitness. W placówce będzie działał również system do telerehabilitacji.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum