Ostróda: wyremontują oddział zakaźny

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 czerwca 2010 09:13

Pawilon Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostródzie, który dzisiaj nie spełnia większości standardów oddziału zakaźnego, zostanie przebudowany.

Po zagrożeniu grypą A wracają do łask oddziały zakaźne.

Jak poinformował Gazetę Wyborczą Sławomir Ogórek, dyrektor szpitala, kończą się prace nad dokumentacją techniczną, a w lipcu na plac budowy wejdzie ekipa remontowa. Prace mają się zakończyć zakończyć do końca września przyszłego roku.

Projekt zakłada niemal całkowitą przebudowę istniejącego oddziału, który mieści się w niewielkim pawilonie i nie spełnia większości standardów wymaganych od tego typu placówek. Zmodernizowany oddział będzie składać się z 10 sal jedno - lub dwuosobowych. Dwie z nich zostaną wyposażone w standardzie oddziału intensywnej opieki medycznej, tak aby pacjenci wymagający warunków OIOM-owych mogli być poddani leczeniu bezpośrednio w oddziale zakaźnym.

Największą nowością będą trzy komory melzerowskie, czyli sale zapewniające nierozprzestrzenianie się zarazków m.in. dzięki różnicy ciśnień.

Pieniądze na remont, którego koszt wyniesie 7,8 mln zł, będą pochodzić z Unii Europejskiej (3,3 mln), rządu (niemal 600 tys.) i starostwa powiatowego, które wyemituje obligacje na sumę prawie 3,9 mln zł.

Więcej na: Gazeta Wyborcza

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum