Opolskie: wreszcie ruszy przebudowa szpitala w Kędzierzynie-Koźlu

Autor: nto.pl/Rynek Zdrowia • • 03 sierpnia 2019 17:31

SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu zakończył przetarg na rozbudowę bloku operacyjnego i budowę Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej.

Opolskie: wreszcie ruszy przebudowa szpitala w Kędzierzynie-Koźlu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rozbudowa kozielskiego szpitala powiatowego zapowiadana jest od kilku lat. Inwestycja wciąż była jednak na etapie przygotowania. Wreszcie mają jednak ruszyć prace budowlane.

- Projekt rozbudowy bloku operacyjnego i budowy OIOM-u zbliża się do końca. Prawdopodobnie na przełomie lipca i sierpnia poznamy wykonawcę tej inwestycji. Głównym celem rozbudowy szpitala jest podniesienie jakości wszystkich usług medycznych, a także jak największe poszerzenie jego działalności, nie tylko na terenie powiatu - podkreślił dyrektor Jarosław Kończyło.

OIOM zmieni lokalizację, a na końcu wyposażony zostanie w najnowszą aparaturę. Łącznie znajdzie się tam dziewięć łóżek z kardiomonitorami podłączonymi do centrali monitorującej. Trafią tam też nowe specjalistyczne aparaty do ratowania życia.

To wszystko pochłonie aż 8 mln zł, z tego 6 mln szpital i powiat zdobyli z UE, 2 mln to wkład kędzierzyńskiego starostwa.

Drugi projekt opiewa na 4 mln zł, z tego ponad 3 mln udało się zdobyć z UE, reszta to wkład powiatu.

W ramach tego projektu szpital rozbudowuje blok operacyjny, rozszerza działalność sal operacyjnych, mowa o salach dedykowanych laryngologii i okulistyce, wszędzie tam trafi dużo nowego sprzętu dla pacjentów, znajdzie się tam także pokój wybudzeń z nowymi łóżkami oraz centrala monitorująca pacjenta.

Więcej: nto.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum