Opolskie: nie będzie referendum w sprawie budowy szpitala w Mosznej?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 lipca 2011 10:14

Sojusz Lewicy Demokratycznej chce, by to mieszkańcy zdecydowali, czy wydać 70 mln zł na remont zamku i budowę nowego pawilonu Centrum Terapii Nerwic w Mosznej.

Opolskie: nie będzie referendum w sprawie budowy szpitala w Mosznej?
Radny SLD, Andrzej Namysło twierdzi, że budowa pawilonu na szpital oraz odnowienie pałacu, warte około 70 mln zł, to w obecnej sytuacji budżetowej regionu szaleństwo, i chce przeprowadzenia w tej sprawie referendum wśród mieszkańców. Podkreśla, że wydane na ten cel pieniądze nie przyniosą dużych korzyści i obciążą budżet województwa w przyszłości.

Projekt uchwały w sprawie referendum SLD zamierza wnieść jeszcze przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi, bo chce, żeby referendum odbyło się przy okazji wyborów parlamentarnych.

Sprzymierzeńców dla pomysłu referendum SLD prawdopodobnie jednak w sejmiku nie znajdzie. Były wicemarszałek, a obecnie wiceprzewodniczący sejmiku Józef Kotyś, podkreśla celowość istnienia w tym miejscu Centrum Terapii Nerwic. Podobnie radny z PiS, Jerzy Czerwiński, krytykuje pomysł referendum i jest gorącym zwolennikiem obu projektów w Mosznej.

Obecnie szpital mieści się w zabytkowym zamku. Po przeniesieniu działalności medycznej z obiektu, powstanie w nim hotel z usługami spa. Centrum Terapii Nerwic w Mosznej jest całodobowym ośrodkiem leczenia nerwic i innych zaburzeń niepsychotycznych, gdzie dominującą procedurą leczniczą jest psychoterapia. Oferuje około stu miejsc dla chorych.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum