Opolskie: dodatkowe miliony dla szpitali samorządowych w regionie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 sierpnia 2018 16:56

W opolskim urzędzie marszałkowskim siedem szpitali z województwa otrzymało umowy na dofinansowanie modernizacji i zakup sprzętu. Łączny koszt projektów to ponad 21 mln złotych, z czego 17,3 mln zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Opolskie: dodatkowe miliony dla szpitali samorządowych w regionie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Największy projekt będzie realizowało Opolskie Centrum Onkologii w Opolu, które planuje zakup nowoczesnego akceleratora o wartości 9,5 mln złotych. Dzięki dotacji z UE i pieniądzom z ministerstwa zdrowia, placówka zdobędzie nowy sprzęt oraz zamierza wdrożyć w większym stopniu technologie informatyczne w obsłudze pacjentów.

Wśród beneficjentów jest także Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie, który wzbogaci się o cyfrowy rentgen, detektor kończyny dolnej oraz artroskop pozwalający na obsługę pacjentów ze schorzeniami barku i biodra. Dodatkowo placówka nabędzie nowoczesny sprzęt do rehabilitacji także pacjentów z urazami neurologicznymi.

Stobrawskie Centrum Medyczne z siedzibą w Kup postawiło m.in. na dostosowanie oddziału wewnętrznego do opieki nad osobami starszymi i zakup wyposażenia niezbędnego przy diagnostyce i zabiegach. Łączny koszt zakupu sprzętu i przebudowy pomieszczeń to około 4,5 mln złotych.

Z dofinansowania unijnego skorzysta także Szpital Wojewódzki w Opolu, Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Neuropsychiatryczny w Opolu oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy SPZOZ w Głuchołazach.

Jak informuje opolski urząd marszałkowski, w obecnej perspektywie finansowej 2014-2020 na inwestycje w służbie zdrowia ze środków unijnych samorząd wojewódzki wydał 130 mln złotych, z czego 69 mln zł trafiło do szpitali powiatowych.

PAP - Marek Szczepanik

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze