Opolskie: dodatkowe 2,3 mln dla szpitali powiatowych na wyposażenie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 maja 2020 10:10

Samorząd województwa opolskiego przekaże dodatkowe 2,3 mln zł dla szpitali w Kluczborku i Kędzierzynie-Koźlu - poinformowało biuro prasowe urzędu marszałkowskiego. Za pół miliona zostanie kupiony zbiornik tlenu dla szpitala monoprofilowego.

FOT. PTWP

Jak poinformowało biuro prasowe urzędu marszałkowskiego w Opolu, samorząd przekaże 1,8 mln złotych szpitalowi powiatowemu w Kluczborku. Szpital jednoimienny w Kędzierzynie-Koźlu otrzyma dodatkowe pół miliona na zakup zbiornika tlenu.

Pieniądze dla Kluczborka zostaną przeznaczone m.in. na doposażenie placówki w sprzęt i urządzenia medyczne, które mają poprawić jakość leczenia anestezjologicznego i intensywnej terapii. Szpital wzbogaci się także o system e-usług, umożliwiający ograniczenie bezpośredniego kontaktu personelu medycznego i pracowników szpitala z pacjentami i kontrahentami. Szpital chce także kupić przenośne zmgławiacze służące do dekontaminacji pomieszczeń i ambulansów. W tym roku, dzięki pieniądzom UE i wsparciu marszałka, szpital powiatowy w Kluczborku otrzyma w sumie 5,6 mln złotych.

Samorząd województwa podjął decyzję o przekazaniu 480 tysięcy złotych szpitalowi w Kędzierzynie-Koźlu, który dziś leczy pacjentów z koronawirusem. Całość kwoty zostanie przeznaczona na zrefinansowanie zakupu 20-tonowego zasobnika na tlen, który został już zamontowany w szpitalu. Dzięki tej inwestycji placówka może zamontować instalacje tlenowe przy wszystkich łóżkach w szpitalu.

W sumie kozielski szpital dostał z urzędu marszałkowskiego w ramach poprawy bezpieczeństwa mieszkańców w walce z koronawirusem ponad 15,2 mln złotych. To pieniądze unijne, przeznaczone zarówno na sprzęt, jak i środki ochrony osobistej.

Marek Szczepanik (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum