Opole: wydano ponad 12 mln zł na rozbudowę SOR. Co zyskają pacjenci?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 15 lutego 2021 13:51

SOR Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu przeszedł modernizację i rozbudowę. Wydano na ten cel 12,6 mln zł. Na oddział rocznie trafia 55 tys. pacjentów.

Opole: wydano ponad 12 mln zł na rozbudowę SOR. Co zyskają pacjenci?
Na nowym oddziale ratunkowym liczba łóżek wzrosła z 7 do 23, z czego 18 to łóżka obserwacyjne. Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Na nowym oddziale liczba łóżek wzrosła z 7 do 23, z czego 18 to łóżka obserwacyjne. Są trzy sale obserwacyjne: 10-łóżkowa w pełni monitorowana, gdzie zapis ze wszystkich urządzeń z poszczególnych stanowisk pracownik może obserwować na jednym zbiorczym monitorze, oraz dwie czteroosobowe. Jest też specjalna salę intensywnej terapii.

Jedna z sal czteroosobowych powstała z myślą o najmłodszych pacjentach, którzy dotychczas leżeli razem z dorosłymi.

W nowym SOR-ze wydzielono osobne wejście dla pacjentów przywożonych karetkami i trafiających na oddział samodzielnie; na korytarzach pojawiło się specjalne oznakowanie, żeby ułatwić przemieszczanie się między gabinetami czy do zakładu diagnostyki obrazowej. Oddział wyposażono też w pocztę pneumatyczną do przesyłania próbek krwi czy moczu. Dotychczas pracownicy oddziału nosili je sami - pisze "Gazeta Wyborcza".

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum