Opole: wielomilionowe inwestycje w szpitalu uniwersyteckim

Autor: USK w Opolu/Rynek Zdrowia • • 15 lutego 2018 13:11

65 mln zł - w tym 11 mln zł dofinansowania z Ministerium Zdrowia - za taką kwotę Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zrealizuje łącznie 11 projektów.

Fot. USK w Opolu

Jak informuje nas Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu trwające inwestycje są jednymi z największych w ostatnich latach w tej placówce. Obecnie trwa remont sali hybrydowej oraz oddziału chirurgii ogólnej i naczyniowej, niebawem zacznie się przebudowa Oddziału Ratunkowego. Po tych modernizacjach ruszą kolejne projekty wielozadaniowe.

Sala hybrydowa, jedyna w województwie zostanie oddana do końca kwietnia tego roku. W szpitalu kończy się kompleksowa przebudowa oddziału ratunkowego i chirurgii ogólnej. Jeszcze w kwietniu tego roku pierwsi pacjenci z chorobami serca i układu krążenia skorzystają z jedynej na Opolszczyźnie hybrydowej sali operacyjnej.

Remont możliwy jest dzięki finansowaniu W ramach Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo- Naczyniowego POLKARD. Szpital pozyskał dofinansowanie w wysokości 3,9 mln zł. Łączny koszt stworzenia sali hybrydowej (dostosowanie pomieszczeń i sprzęt) wynosi 6, 2 mln zł. W sali znajdzie się m.in. cyfrowy angiograf do badań serca i naczyń, aparat do hemofiltracji, aparat do krążenia pozaustrojowego i aparat ultrasonograficzny.

Remont Oddziału Ratunkowego, który niebawem się zacznie, kosztować będzie 6 mln zł. Oddział Ratunkowy poprzez rozbudowę Centrum Urazowego - zostanie rozbudowany, zwiększy się ilość łóżek w części obserwacyjnej, zostanie podzielony na strefy. Powstanie osobna część dla dzieci z poczekalnią i gabinetami, oddzielona będzie też strefa dla pacjentów w stanie zagrożenia życia, wymagających najszybszej pomocy oraz część dla pacjentów planowych, zgłaszających się na przyjęcie na oddziały szpitalne.

Projekt zapewni wpisanie się w standard tzw. "złotej godziny", od momentu podjęcia pacjenta, do jego obecności na bloku, po przeprowadzonych badaniach diagnostycznych, zwiększy szanse uratowania życia pacjenta w przypadkach ciężkich.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum