Opole: trwa przebudowa oddziału intensywnej terapii dzieci

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 02 września 2015 09:52

W Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu trwa gruntowna przebudowa Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków. Oddział ma być gotowy na 1 grudnia.

Opole: trwa przebudowa oddziału intensywnej terapii dzieci
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, Wojewódzkie Centrum Medyczne wraz z partnerem - Opolskim Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii - wygrało konkurs na dofinansowanie z Funduszu Norweskiego. Opolski projekt został wybrany jako jeden spośród 450 nadesłanych z całej Polski. Szpitale otrzymały do podziału 9,5 mln zł. Za te pieniądze przebudowywany jest właśnie oddział anestezjologii i intensywnej terapii dzieci w WCM.

Wyburzono ściany działowe, zerwano podłogi, skuto stare tynki, wymieniono instalacje i poprowadzono nowe. Małe pomieszczenia zostaną zastąpione przez dwa duże przestronne wnętrza.

W jednym znajdzie się osiem stanowisk dla noworodków, w drugim - cztery stanowiska pediatryczne, do których będzie swobodny dostęp z każdej strony. Prace przebiegają zgodnie z planem. Ich zakończenie planowane jest na koniec listopada.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze