Opole: szpital MSWiA nawiązał współpracę z Uniwersytetem Opolskim

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 18 maja 2017 08:55

W środę (17 maja) podpisano umowę o współpracy między Uniwersytetem Opolskim a SP ZOZ MSWiA w Opolu. Dzięki temu porozumieniu, studenci kierunku lekarskiego na UO będą mogli w szpitalu MSWiA odbywać praktyki.

Opole: szpital MSWiA nawiązał współpracę z Uniwersytetem Opolskim
Dzięki porozumieniu studenci kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim będą mogli odbywać praktyki w opolskim MSWiA. Fot. Archiwum

Jak informuje Gazeta Wyborcza, do końca roku szpital ma zyskać dodatkowe, piąte piętro, w którym znajdzie się nowoczesny blok operacyjny. Koszt rozbudowy szpitala oszacowano wstępnie na 10 mln zł.

Jacek Bartosz, dyrektor szpitala MSWiA w Opolu wyjaśnia, że dzięki współpracy z UO placówka dołączy do jednostek służby zdrowia, które mają aspiracje, ambicje i cel współpracować z Uniwersytetem Opolskim. Szczególnie w zakresie organizacji kierunku lekarskiego.

Do końca tego roku szpital MSWiA dobuduje nowe piętro, gdzie powstanie najnowocześniejszy blok operacyjny na Opolszczyźnie. Zostanie tam przeniesiony cały blok operacyjny, dziś funkcjonujący na pierwszym piętrze, w sąsiedztwie oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. W miejscu bloku operacyjnego urządzonych zostanie siedem nowych stanowisk do intensywnej terapii.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum