Opole: są miliony na centrum urazowe w WCM

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 01 czerwca 2016 14:06

Ministerstwo Rozwoju przyznało dodatkowe fundusze w wysokości 4 mln zł na centrum urazowe w Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu - ogłosiła w środę (1 czerwca) wicewojewoda opolska Violetta Porowska.

Jeśli szpitalowi uda się pozyskać dodatkowe fundusze, zostaną one przeznaczone na nowy sprzęt. Obecnie używany ma już co najmniej 10 lat. Fot. Archiwum

Formalnie centrum urazowe zostało utworzone w WCM już w połowie 2011 roku, jednak do tej pory nie szły w ślad za tym pieniądze. W pierwszej turze tworzenia centrów urazowych, każde z nich mogło otrzymać ok. 10 mln zł. Wtedy jednak Opole nie zakwalifikowało się do tej puli - informuje Gazeta Wyborcza.

Rozbudowa centrum urazowego rozpocznie się od SOR, na którym wydzielone zostaną dwie ścieżki komunikacyjne, oddzielne dla dorosłych i dzieci, co pozwoli uniknąć niebezpiecznych sytuacji do których dochodziło w przeszłości. Poza SOR wydzielona zostanie  izba przyjęć planowanych, tak by nagłe przypadki nie mieszały się z planowymi przyjęciami.

Na SOR powstanie także specjalna sala obserwacyjna dla dzieci, dodatkowe gabinety lekarskie oraz 10 łóżek dla dorosłych pacjentów. Przetarg na prace budowlane zaplanowano na jesień, zaś prace miałyby zakończyć się w 2017 r.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum