Opole: rozpoczęto rozbudowę oddziału hematologii

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2010 15:30

W Szpitalu Wojewódzkim rozpoczęły się prace na oddziale hematologii, po których będzie można przyjąć więcej pacjentów.

Po zakończeniu prac chorzy na białaczkę będą leczeni w komfortowych warunkach. Na razie w Szpitalu Wojewódzkim działa tylko 18-łóżkowy oddział o tym profilu, utworzony w wyniku wydzielenia części interny. Ponieważ leczeni są na nim pacjenci cierpiący na białaczkę oraz na inne schorzenia krwi z całego województwa, jest nieustannie przepełniony. Wkrótce to się zmieni. Rozbudowa ruszyła pełną parą.

– Obecnie hematologia działa na jednym piętrze wraz z interną, a niebawem zajmie aż dwie kondygnacje. Na jednej będzie 18 łóżek dla pacjentów z różnymi schorzeniami hematologicznymi, a na drugiej – kolejnych 10. Będzie to część o podwyższonym reżimie sanitarnym, powstaną w niej supersterylne sale ze śluzami, z nawiewem sterylizowanego powietrza. Zostanie przeznaczona dla pacjentów z ostrymi białaczkami – wyjaśnia Renata Ruman-Dzido, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

Rozbudowa hematologii stała się możliwa dzięki przeniesieniu z głównego budynku szpitala wszystkich sal operacyjnych do nowego pawilonu wybudowanego w technologii modułowej. Opuszczone pomieszczenia przechodzą właśnie intensywny remont. Poza tym do głównego budynku szpitala (od strony podwórka) zostały już dobudowane dwa nowe pomieszczenia.


Więcej na: www.nto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum