Opole: powstanie pierwsze hospicjum stacjonarne

Autor: PM,Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2011 13:21

Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie otrzymało środki na utworzenie hospicjum stacjonarnego. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.

Opole: powstanie pierwsze hospicjum stacjonarne

Pieniądze na utworzenie stacjonarnego hospicjum w Opolu samorząd województwa przekaże z programu „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejskich”. 

‒ W ramach projektu rewitalizacyjnego założono cztery realizacje i po wnikliwej ocenie złożonych wniosków zaakceptowano cztery projekty, wśród nich również rewitalizację budynku, w którym będzie się mieścić opolskie hospicjum ‒ mówi portalowi rynekzdrowia.pl Wioletta Ruszczewska z zespołu prasowego Marszałka Województwa Opolskiego.  

Hospicjum w Opolu będzie znajdowało się się w dzielnicy Nowa Wieś Królewska, w 100-letnim, zabytkowy gmachu, w którym kiedyś mieściła się szkoła. Dlatego hospicjum otrzymało dotację w ramach programu rewitalizacyjnego. 

Wniosek o dofinansowanie budowy hospicjum w Opolu, Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie złożyło w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego we wrześniu ubiegłego roku. 

Wniosek przewidywał dofinansowanie w wysokości 2,6 mln zł., jednak przyznana przez samorząd dotacja wyniesie 2,1 mln złotych, czyli 85% kwoty, o którą wystąpiło Stowarzyszenie. Resztę środków potrzebnych do przystosowania starego budynku do potrzeb hospicjum Stowarzyszenie musi zebrać samo. 

Jak informuje Gazeta Wyborcza, władze Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie  liczą, że hospicjum przyjmie pierwszych pacjentów 1 stycznia 2012 r. Placówka ma dysponować na poczatku 14. miejscami.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum