Opole: otwarcie modułowego pawilonu diagnostyczno-operacyjnego

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 20 listopada 2009 07:01

W piątek (20 listopada) zostanie oficjalnie oddany do użytku nowoczesny pawilon diagnostyczno-operacyjny opolskiego Szpitala Wojewódzkiego, wybudowany w technologii modułowej.

Montaż składającego się z 44 modułów pawilonu zakończył się w październiku br. Potem nastąpiły odbiory techniczne oraz wyposażanie obiektu, w którym mieści się nowoczesny blok operacyjny, sale zabiegowe, diagnostyczne, a także pomieszczenia socjalne.

Tempo inwestycji może imponować. Umowa z wykonawcą modułowego pawilonu – wrocławską firmą Cadolto Polska – podpisana została w kwietniu tego roku. W maju przekazano jej plac budowy, a w lipcu wykonano m.in. roboty ziemne, fundamenty i słupy konieczne do zamontowana modułów.

Budowa nowego bloku operacyjnego w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu była koniecznością – stary nie spełniał już od nie tylko wymogów unijnych, ale i sanitarnych, przewidzianych w rozporządzeniu ministra zdrowia.

Inwestycja zrealizowana została jako część tzw. projektu kluczowego „Szpitale opolskie gwarancją bezpieczeństwa zdrowotnego regionu i bazą kształcenia kadry medycznej”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Opolskiego. Przedsięwzięcie kosztowało 32 mln zł – z których 46,13 proc. wyłożył samorząd wojewódzki, 45,87 proc. to środki UE, a 8 proc. wyniósł wkład własny szpitala.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum