Opole: na modernizację WCM potrzeba 100 mln zł, pytanie skąd je wziąć

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 22 listopada 2016 21:40

Aby na Uniwersytecie Opolskim ruszył kierunek lekarski, Wojewódzkie Centrum Medyczne musi stać się placówką kliniczną. Do tego zaś konieczna jest modernizacja placówki. Na ten cel potrzeba 100 mln zł.

Opole: na modernizację WCM potrzeba 100 mln zł, pytanie skąd je wziąć
Szansą na uzyskanie pieniędzy potrzebnych na modernizację WCM jest start w konkursie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Fot. Archiwum

Jak informuje Gazeta Wyborcza, w kasie województwa nie ma pieniędzy na ten cel. Roman Kolek, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za kwestie ochronę zdrowia w regionie wyjaśnia, że w budżecie województwa oraz w Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2014-2020 nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, aby sprostać wymaganiom tej placówki.

Szansą na uzyskanie potrzebnych pieniędzy jest start w krajowym konkursie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wicemarszałek Kolek wraz z posłem Antonim Dudą (PiS) zabiegają o spotkanie z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem, aby rozmawiać o tym, jakie możliwości będzie miał WCM, by pozyskać fundusze na modernizację.

Więcej: www.opole.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum