Opole: Szpital MSWiA zostanie rozbudowany

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 kwietnia 2016 08:34

Szpital MSWiA w Opolu przygotowuje się do rozbudowy. Ma mieć dodatkowe piętro z blokiem operacyjnym, a także siedem nowych stanowisk do intensywnej terapii. Koszt inwestycji to ok. 17 mln zł.

Opole: Szpital MSWiA zostanie rozbudowany. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak zapowiada Jacek Bartosz, dyrektor szpitala MSWiA, rozbudowa miałaby się rozpocząć z końcem bieżącego roku lub na początku przyszłego. Prowadzone są rozmowy z wydziałem architektury i urbanistyki w ratuszu oraz z konserwatorem zabytków, by spełnić wszelkie wymogi formalno-prawne.

Nowe piętro szpitala powstanie w technice zabudowy modułowej. Ma być gotowe do połowy przyszłego roku. Zostanie tam przeniesiony cały blok operacyjny - dziś funkcjonujący na pierwszym piętrze, w sąsiedztwie oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. W miejscu bloku operacyjnego urządzonych zostanie siedem nowych stanowisk do intensywnej terapii. W sumie - najdalej z początkiem 2018 roku - będzie ich więc w szpitalu dwanaście.

Koszt rozbudowy szpitala oszacowano wstępnie na 10 mln zł. Z kolei zaadaptowanie uzyskanej powierzchni dla celów powiększonego oddziału anestezjologii i intensywnej terapii oraz wyposażenie go w potrzebny sprzęt pochłonie około 7 mln zł

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum