×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Opaski z "przyciskiem życia". We Wrocławiu ruszył miejski program teleopieki dla seniorów

Autor: oprac. KK • Źródło: PAP08 marca 2023 08:40

Ponad 500 mieszkańców Wrocławia skorzysta z miejskiego programu teleopieki dla seniorów. Celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa starszych ludzi w ich miejscach zamieszkania. Na realizację programu z budżetu miasta zostaną przeznaczone 2 mln zł.

Opaski z "przyciskiem życia". We Wrocławiu ruszył miejski program teleopieki dla seniorów
elem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa starszych ludzi w ich miejscach zamieszkania. Fot. Urząd Miasta Wrocław/Wroclaw.pl/Beata Turska
  • Ponad 500 mieszkańców Wrocławia skorzysta z miejskiego programu teleopieki dla seniorów
  • Program teleopieki dla wrocławskich seniorów jest efektem współpracy magistratu z firmą Telemedycyna S.A
  • Celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa starszych ludzi w ich miejscach zamieszkania oraz zapobieganie sytuacjom zagrażającym ich życiu

Niezbędna pomoc w razie zagrożenia życia

Program został poprzedzony pilotażem, w którym wzięło udział 110 pacjentów. - Dzięki temu programowi wielu seniorów w sytuacji zagrożenia będzie mogło w szybki sposób otrzymać niezbędną pomoc - powiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Seniorzy uczestniczący w programie otrzymają opaskę z "przyciskiem życia" oraz tzw. centralkę z "przyciskiem wsparcia", która umożliwia połączenie telefoniczne z całodobowym centrum teleopieki.

Spośród 500 pacjentów objętych programem teleopieki, 50 osób będzie miało dostęp do kompleksowego wsparcia psychologicznego.

Wiele zawodów medycznych zaangażowanych w projekt

- Ważnym elementem programu teleopieki będą usługi świadczone przez ratowników medycznych, teleopiekunów i psychologów. Ratownicy medyczni w centrum teleopieki będą dostępni dla uczestników projektu przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Ponadto uczestnikom projektu będą udzielać wsparcia telopiekunowie i psychologowie w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. od 9 do 17 - powiedział wiceprezydent Wrocławia Bartłomiej Ciążyński.

W programie teleopieki mogą uczestniczyć osoby posiadające wrocławską kartę seniora. Pacjent musi też być w tzw. sieci pomocowej, czyli mieć osoby, które posiadają klucze do jego mieszkania. Musi też mieć telefon komórkowy, bądź stacjonarny.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze