Olsztyński szpital rozpoczyna budowę nowego skrzydła

Autor: Gazeta Olsztyńska/Rynek Zdrowia • • 06 maja 2010 16:57

Rusza rozbudowa Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Za 21,5 mln zł zostanie dobudowane nowe skrzydło, w którym znajdą się m.in. trzy oddziały szpitalne.

Zajęcia rehabilitacyjne w olsztyńskim szpitalu

W piątek (7 maja) w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie podpisana zostanie umowa między szpitalem i Warmińskim Przedsiębiorstwem Budowlanym na rozbudowę placówki. Dokumentacja techniczna wraz z pozwoleniem na budowę powinna być gotowa w miesiącach letnich, potem planowane jest rozpoczęcie właściwych prac budowlanych.

Inwestycja polegać będzie na dobudowie nowego skrzydła o łącznej powierzchni prawie 6 tys. mkw. W nowo wybudowanej części znajdą się m.in. trzy oddziały szpitalne (patologii i wad wrodzonych noworodków i niemowląt, pediatryczny wielospecjalistyczny i rehabilitacyjny), apteka szpitalna oraz blok operacyjny, które zostaną przeniesione z obecnie istniejącej części szpitala. Zakończenie budowy planowane jest na październik 2012 r.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i środków samorządu województwa. W jego ramach zakupiony zostanie też m.in. sprzęt medyczny i wyposażenie do nowej części szpitala.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum