Olsztyn: za ponad 16 mln zł zmodernizowano szpital miejski

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 listopada 2012 08:42

Ponad 16 mln zł kosztowała modernizacja Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie: ponad 7 mln zł to dofinansowanie unijne, pozostałe środki pochodziły z budżetu miasta i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Prace trwały dwa lata.

Olsztyn: za ponad 16 mln zł zmodernizowano szpital miejski

W odnowionym budynku otwarta została klinika dermatologii i oddział reumatologiczny. Jak poinformowała rzeczniczka olsztyńskiego szpitala Daria Rodziewicz, kompleksowy remont miał poprawić warunki opieki nad pacjentami.

Gruntownie przebudowano wnętrze obiektu po dawnym Szpitalu Kolejowym przy al. Wojska Polskiego w Olsztynie. W miejsce wieloosobowych sal dla pacjentów powstały dwuosobowe pokoje z węzłami sanitarnymi. W ramach inwestycji zrealizowana została termomodernizacja, wymiana wszystkich instalacji, budowa centralnej sterylizatorni i klatek ewakuacyjnych.

We wtorek (6 listopada) w odnowionym budynku otwarto Katedrę i Klinikę Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej. Jest to jedyna tego typu placówka w regionie, w której mają kształcić się studenci wydziału medycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

W tym samym budynku otwarto oddział reumatologiczny dla kilkunastu pacjentów. Znajdzie się tu również oddział leczenia otyłości oraz pracownia fizjoterapii i hospicjum. Szpital, jako jedna z 19 placówek medycznych w Polsce, otrzymał certyfikat systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji.

Pod koniec roku dyrekcja lecznicy planuje rozpoczęcie drugiego etapu modernizacji; tym razem budynku przy al. Niepodległości, w którym mieści się oddział chirurgii szczękowej. Powstanie tam pierwszy w województwie ośrodek leczenia wad wrodzonych, z którego mogliby korzystać pacjenci z ciężkimi zniekształceniami twarzy.

Łączny koszt modernizacji obu obiektów sięga ponad 22 mln zł, z czego 14 mln zł to środki europejskie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum