×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Olsztyn: transplantologia ruszy z opóźnieniem

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia07 listopada 2013 09:43

Szpital Wojewódzki w Olsztynie odda z kilkumiesięcznym opóźnieniem blok operacyjny. Niestety, wpłynie to na dalsze prace remontowo-inwestycyjne. Na nowy oddział transplantologiczny lekarze i pacjenci będą musieli poczekać kolejne pół roku.

Olsztyn: transplantologia ruszy z opóźnieniem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dwukondygnacyjny budynek bloku operacyjnego powstał na tyłach głównego gmachu szpitala. Liczy 6 tys. m kw., ma 12 klimatyzowanych sal operacyjnych, wyposażonych w najnowszy sprzęt, gdzie będzie można wykonać rocznie 14 tys. zabiegów. To dwukrotnie więcej niż obecnie.

W czerwcu miały się zacząć odbiory techniczne poszczególnych pomieszczeń, a miesiąc lub dwa później pierwsze operacje. Termin otwarcia bloku był jedenak przesuwany z powodu testowania pierwszej w regionie windy pożarowej. Ostateczny to 15 listopada.

Niestety, poślizg wpłynie na otwarcie długo oczekiwanego oddziału transplantologicznego. Powstanie w pomieszczeniach starego bloku operacyjnego. Z Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej placówka dostała 1,7 mln zł na ich adaptację. Prace miały zacząć się w tym roku. Jednak tego terminu nie uda się dotrzymać. Opóźnienie sięgnie około pół roku.

Placówka ma już gotową dokumentację techniczną i pozwolenie na budowę. W szpitalu transplantologia działa od listopada 2010 r. Ma do dyspozycji kilka łóżek na oddziale chirurgicznym. Lekarze zajmują się przeszczepianiem nerek. Po otrzymaniu własnej siedziby przeszczepiać też będą wątrobę.

Więcej: olsztyn.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze