×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Olsztyn: szpital ma nową jadalnię

Autor: MAK/Rynek Zdrowia17 grudnia 2015 15:21

Ponad 160 metrów kwadratowych powierzchni, prawie 100 miejsc dla klientów przy stolikach, zewnętrzny taras, a do tego plac zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu - tak wygląda nowe oblicze bufetu w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Olsztyn: szpital ma nową jadalnię
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W czwartek (17 grudnia), odbyła się uroczysta prezentacja zakończonej inwestycji, a także zagospodarowanego szpitalnego patio. Najważniejszym elementem modernizacji szpitalnego bufetu była budowa zewnętrznego pawilonu-jadalni, którego wyjście prowadzi na szpitalne patio.

Przeszklona sala i taras zostały tak zaprojektowane, by dorośli spożywając posiłek mogli jednocześnie czuwać nad dziećmi bawiącymi się na przyległym palcu zabaw.

Z kolei „zielona” część patio to miejsce, w którym pacjenci i ich opiekunowie mogą odpoczywać na świeżym powietrzu wśród zieleni. Ta część powstała w dużej mierze dzięki pomocy sponsorów, w tym przyjaciół organizujących doroczne bale charytatywne i firmy MAG Dystrybucja z Olsztyna. Łączny koszt inwestycji wyniósł ok. 680 tys. zł. (w tym modernizacja bufetu - 600 tys. zł).

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze