Olsztyn: rozlatujące się łóżka na porodówce, będzie modernizacja

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 01 lipca 2011 09:16

Pacjentki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie skarżą się na warunki panujące na oddziale położniczym. Dyrekcja odpowiada, że w planach jest modernizacja całego oddziału ginekologiczno-położniczego.

Jak mówi Stefan Barabasz, wicedyrektor ds. techniczno-eksploatacyjnych, jest już dokumentacja, która dotyczy przebudowy całego szóstego piętra, na którym się mieści oddział. Wymienione zostanie całe wyposażenie, łącznie z łóżkami. Dyerktor przyznaje, że one rzeczywiście nie są w najlepszym stanie. 

- Ale kiedy brakuje pieniędzy, kupno łóżek do oddziałów, które jeszcze nie przeszły remontu, jest nieracjonalne. Szpital ledwo radzi sobie z zapewnieniem tym dzieciom sprzętu do ratowania ich życia, w postaci respiratorów, czy kardiomonitorów - podreśla wicedyrektor.

Dodaje, że doraźnie pacjentki pododdziału położniczego otrzymały kilka łóżek z remontowanej właśnie chirurgii. Modernizacja nastąpi najprawdopodobniej pod koniec przyszłego roku. Do tego czasu pacjentki będą musiały zmagać się m.in. z rozlatującymi łóżkami. Skarżą się także na brak papieru toaletowego i papierowych ręczników w łazience.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum