Olsztyn: pierwsze lądowanie na nowym lądowisku

Autor: olsztyn.gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2013 20:14

Nowoczesne lądowisko przy szpitalu MSW w Olsztynie zostało oddane do użytku w połowie ubiegłego tygodnia. Po raz pierwszy do ratowania życia pacjenta zostało wykorzystane 23 grudnia.

Olsztyn: pierwsze lądowanie na nowym lądowisku
Na lądowisku szpitala wylądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przetransportowany drogą powietrzną pacjent znajdował się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Było to pierwsze lądowanie od wybudowania platformy i oddania jej do użytku - informuje Gazeta Wyborcza.

Lądowisko w Olsztynie to drugi obiekt w Polsce zlokalizowany na dachu budynku. Jego płyta jest zawieszona na wysokości 6. piętra, wyniesiona na stalowej konstrukcji, dwa piętra ponad poziom dachu. Podobne lądowisko uruchomiono niedawno w Zielonej Górze, tyle że tam platforma powstała bezpośrednio na dachu.

Według wykazu miejsc przystosowanych do lądowania śmigłowców ratunkowych, prowadzonego przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, w Polsce zarejestrowano 221 lądowisk przyszpitalnych, z czego jedynie 118 całodobowych. Wśród nich znajduje się lądowisko polikliniki.

Więcej: http://olsztyn.gazeta.pl/
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum