Olsztyn: oddział kardiologiczny już po modernizacji

Autor: KL, WSS/Rynek Zdrowia • • 25 października 2019 11:41

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie otwarty został zmodernizowany oddział kardiologiczny. Inwestycja została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Olsztyn: oddział kardiologiczny już po modernizacji
Inwestycja została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak informuje szpital na swojej stronie w mediach społecznościowych, projekt zakładał przebudowę i modernizację oraz wymianę istniejącej infrastruktury budowlanej i instalacyjnej w oddziałach: kardiologicznym i intensywnego nadzoru kardiologicznego wraz z pomieszczeniami diagnostycznymi.

Szpitalowi w ramach modernizacji oddziału udało się ponadto wymienić cały wyeksploatowany sprzęt i aparaturę medyczną. Jak informuje placówka, to zarówno sprzęt montowany na stałe, jak panele nadłóżkowe, mosty sufitowe, kolumna anestezjologiczna i lampa zabiegowa sufitowa, jak i sprzęt mobilny, tj. respiratory, pompy infuzyjne, zestawy reanimacyjne, kardiomonitory wraz centralą monitorującą.

W planach jest również zakup aparatu USG kardiologicznego, aparatu do znieczuleń, cewki do badań rezonansem magnetycznym wraz z oprogramowaniem do opisu badań. Wymienione zostaną również wszystkie łóżka szpitalne.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum