Olsztyn: nowy pawilon dla niepełnosprawnych dzieci

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 listopada 2012 16:30

W olsztyńskim Zespole Placówek Edukacyjnych otwarto we wtorek zbudowany za 4 mln zł pawilon sportowo-edukacyjny z salą gimnastyczną. Budynek będzie nie tylko miejscem ćwiczeń fizycznych niepełnosprawnych podopiecznych placówki, tu też będą oni uczyć się m.in. pracy biurowej i gotowania.

Olsztyn: nowy pawilon dla niepełnosprawnych dzieci
Budowa nowoczesnego pawilonu sportowo-edukacyjnego rozpoczęła się w marcu i kosztowała blisko 4 mln zł, z czego blisko 1, 3 mln Zespół Placówek Edukacyjnych otrzymał z funduszy PFRON oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki za pośrednictwem samorządu województwa.

W gmachu oprócz sal dydaktycznych mieszczą się sala gimnastyczna oraz nowatorski "park pracy", czyli zorganizowane na kształt małej firmy miejsce, w którym najstarsi uczniowie będą zdobywać umiejętności przydatne w znalezieniu zatrudnienia i osiągnięciu względnej samodzielności życiowej. W parku pracy przewidziano warsztaty artystyczne, zaaranżowano biuro, a także kuchnię.

Zespół Placówek Edukacyjnych w Olsztynie jest pierwszą w Polsce publiczną placówką założoną i prowadzoną przez stowarzyszenia rodziców i osób pracujących z dziećmi niepełnosprawnymi. Zespół skupia szkołę podstawową dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi, przedszkole integracyjne i gimnazjum.

W związku z rozbudową placówki w Zespole w 2012 roku zatrudniono dodatkowo 29 osób: 13 nauczycieli i 16 pracowników obsługi, m.in. na stanowiskach asystentów osób niepełnosprawnych. Ogółem w Zespole pracuje ponad 230 ludzi.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum