Olsztyn: dermatologia się przeprowadza i ogranicza przyjęcia

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 03 grudnia 2009 12:17

Na oddział dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Olsztynie będą przyjmowani tylko pacjenci "pilni". Pozostałych czeka leczenie ambulatoryjne.

Zmiany spowodowane są przeprowadzką oddziału z dotychczasowych pomieszczeń w oddzielnym budynku do dwóch sal na oddziale wewnętrznym. Jednostka licząca do tej pory 14 łóżek będzie obecnie miała do dyspozycji zaledwie 8.

Tadeusz Myśliwiec, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego, decyzję tę tłumaczy koniecznością narzuconą rozporządzeniem ministra zdrowia o dostosowaniu warunków lokalowych do obowiązujących standardów.

– Budynek zajmowany przez dermatologię jest stary i nie da się go dostosować do stawianych w rozporządzeniu wymagań. Lepiej zatem przenieść pacjentów, a obiekt przystosować do potrzeb laboratorium – mówi dyrektor Myśliwiec.

Lecznica planuje przeniesienie dermatologii do pomieszczeń zajmowanych obecnie przez intensywną terapię. Natomiast w budynku, który dotąd zajmowała dermatologia, uczelnia zamierza uruchomić laboratorium komórek macierzystych. Ma ono ruszyć w kwietniu przyszłego roku. Wyposażenie go w sprzęt będzie kosztowało ponad 17 mln zł ze środków UE, przy 15 proc. wkładzie własnym uczelni.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum