Olsztyn: 11 maja rusza kolejny etap rozbudowy szpitala dziecięcego

Autor: JW/Rynek Zdrowia • • 10 maja 2018 14:40

W piątek (11 maja) o godz. 13 uroczyście zainaugurowany zostanie kolejny etap rozbudowy i unowocześniania Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Rusza kolejny etap rozbudowy Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Fot. Materiały prasowe

Jak informuje olsztyński szpital, tym razem powiększone i gruntownie modernizowane będzie skrzydło szpitala od strony ul. Żołnierskiej, w którym po zakończeniu prac znajdą się cztery oddziały.

Na oddziale intensywnej terapii i anestezjologii powiększy się liczba stanowisk z dziewięciu do trzynastu; z kolei oddział pediatryczny dla dzieci do trzeciego roku życia zyska izolatki wyposażone w śluzę, salę i łazienkę. W nowym skrzydle znajdzie się też oddział pediatryczny chorób zakaźnych wraz z odcinkiem wyposażonym w boksy Meltzera do leczenia wysoce zakaźnych chorób u dzieci oraz oddział leczenia chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego w zakresie ortopedii i reumatologii.

Łącznie prace obejmą 5600 mkw., z czego 3700 mkw. będzie dobudowane w postaci nowej bryły i kolejnego, czwartego piętra do istniejącej już części. Kolejne 1800 mkw. - bo tyle liczy obecnie
istniejące skrzydło - będzie gruntownie przebudowane.

Łączny koszt inwestycji wynosi 30 mln zł, z czego 17 mln pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu samorządu woj. warmińsko-mazurskiego, a resztę stanowi wkład własny szpitala. Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec czerwca 2020 r.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum