Olkusz: szpital czeka modernizacja warta 10 mln zł

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 17 stycznia 2018 19:40

Nowy Szpital w Olkuszu zainwestuje w najbliższych latach 10 mln zł w modernizację placówki. Placówka otrzymała właśnie 7,8 mln zł dotacji m.in. na budowę nowego bloku operacyjnego oraz zakup nowego sprzętu medycznego.

Modernizacja olkuskiego szpitala będzie kosztowała ponad 10 mln zł, z czego 2,5 mln zł zostanie przeznaczone na zakup sprzętu medycznego. Fot. Materiały prasowe

Jak przypomina Marta Pióro, rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital, pod koniec ubiegłego tygodnia opublikowana została lista projektów wybranych do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego. Dzięki pieniądzom z tego programu w olkuskim szpitalu powstanie nowy blok operacyjny, sterylizatornia, zmodernizowane zostaną oddziały chorób zakaźnych, pediatrii, ginekologii i położnictwa.

Do potrzeb poradni specjalistycznych dostosowane zostaną pomieszczenia po szpitalnym oddziale ratunkowym, który zostanie przeniesiony wkrótce do nowego budynku. Cały projekt będzie kosztował ponad 10 mln zł, z czego 2,5 mln zł zostanie przeznaczone na zakup sprzętu medycznego.

Nowy blok operacyjny powstanie na pierwszym piętrze nowego budynku SOR. Będzie posiadał 4 sale operacyjne wraz z zapleczem: sale przygotowawcze personelu, dwie sale przygotowania pacjentów. Jedna sala operacyjna będzie przystosowana do operacji ortopedycznych. Projekt zakłada również zakup nowego wyposażenia bloku oraz sprzętu do przeprowadzania operacji chirurgicznych: diatermii chirurgicznej, aparatu do znieczulania, stołów i lamp operacyjnych.

W planach zakupów jest również kolumna histeroskopowo-laparoskopowa, wykorzystywana do zabiegów diagnostycznych i operacyjnych w ginekologii i chirurgii ogólnej. W sąsiedztwie bloku operacyjnym powstanie sterylizatornia.

Pomieszczenia, w których obecnie znajdują się sale operacyjne zostaną dostosowane do potrzeb pracowni endoskopii, która także zostanie doposażona w nowe aparaty do badań i zabiegów endoskopowych.

Na oddziale ginekologiczno-położnicznym zmodernizowany zostanie blok porodowy i odcinek położniczy. Remont czeka także oddziały pediatryczny i zakaźny. Na potrzeby poradni specjalistycznych oraz izby przyjęć zostaną dostosowane pomieszczenia po szpitalnym oddziale ratunkowym.

To największy jak do tej pory projekt modernizacji, który zostanie przeprowadzony w olkuskim szpitalu. Jego zakończenie planowane jest na koniec 2020 r.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum