×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Olkusz: szpital czeka modernizacja warta 10 mln zł

Autor: KG/Rynek Zdrowia17 stycznia 2018 19:40

Nowy Szpital w Olkuszu zainwestuje w najbliższych latach 10 mln zł w modernizację placówki. Placówka otrzymała właśnie 7,8 mln zł dotacji m.in. na budowę nowego bloku operacyjnego oraz zakup nowego sprzętu medycznego.

Olkusz: szpital czeka modernizacja warta 10 mln zł
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak przypomina Marta Pióro, rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital, pod koniec ubiegłego tygodnia opublikowana została lista projektów wybranych do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego. Dzięki pieniądzom z tego programu w olkuskim szpitalu powstanie nowy blok operacyjny, sterylizatornia, zmodernizowane zostaną oddziały chorób zakaźnych, pediatrii, ginekologii i położnictwa.

Do potrzeb poradni specjalistycznych dostosowane zostaną pomieszczenia po szpitalnym oddziale ratunkowym, który zostanie przeniesiony wkrótce do nowego budynku. Cały projekt będzie kosztował ponad 10 mln zł, z czego 2,5 mln zł zostanie przeznaczone na zakup sprzętu medycznego.

Nowy blok operacyjny powstanie na pierwszym piętrze nowego budynku SOR. Będzie posiadał 4 sale operacyjne wraz z zapleczem: sale przygotowawcze personelu, dwie sale przygotowania pacjentów. Jedna sala operacyjna będzie przystosowana do operacji ortopedycznych. Projekt zakłada również zakup nowego wyposażenia bloku oraz sprzętu do przeprowadzania operacji chirurgicznych: diatermii chirurgicznej, aparatu do znieczulania, stołów i lamp operacyjnych.

W planach zakupów jest również kolumna histeroskopowo-laparoskopowa, wykorzystywana do zabiegów diagnostycznych i operacyjnych w ginekologii i chirurgii ogólnej. W sąsiedztwie bloku operacyjnym powstanie sterylizatornia.

Pomieszczenia, w których obecnie znajdują się sale operacyjne zostaną dostosowane do potrzeb pracowni endoskopii, która także zostanie doposażona w nowe aparaty do badań i zabiegów endoskopowych.

Na oddziale ginekologiczno-położnicznym zmodernizowany zostanie blok porodowy i odcinek położniczy. Remont czeka także oddziały pediatryczny i zakaźny. Na potrzeby poradni specjalistycznych oraz izby przyjęć zostaną dostosowane pomieszczenia po szpitalnym oddziale ratunkowym.

To największy jak do tej pory projekt modernizacji, który zostanie przeprowadzony w olkuskim szpitalu. Jego zakończenie planowane jest na koniec 2020 r.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum