Olkusz: rozpoczęła się budowa nowego SOR-u

Autor: Rynek Zdrowia • • 29 czerwca 2017 14:39

W Nowym Szpitalu w Olkuszu (Małopolskie) powstaje nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Placówka otrzymała wszystkie niezbędne pozwolenia i w ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace budowlane. Łączna wartość projektu wynosi 6,2 mln zł.

Olkusz: rozpoczęła się budowa nowego SOR-u
Na zdj. budowa nowego SOR-u w Nowym Szpitalu w Olkuszu. Fot. materiały prasowe

Nowy budynek powstaje na niezagospodarowanej działce z tyłu szpitala. Zakończono przygotowanie terenu pod budowę a obecnie powstają fundamenty pod konstrukcję nowego oddziału.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami szpitalny oddział ratunkowy zostanie podzielony na obszary: segregacji medycznej, rejestracji i przyjęć; obszar resuscytacyjno-zabiegowy; wstępnej intensywnej terapii; terapii natychmiastowej; obserwacji i konsultacyjny.

Zwiększą się możliwości diagnostyki i leczenia, ponieważ w ramach dotacji, SOR zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny. W planie zakupów znajdują się m.in.. aparaty do znieczulania, przenośny aparat RTG i USG, defibrylatory z teletransmisją, kardiomonitory, respiratory, analizator parametrów krytycznych, aparaty EKG czy urządzenie do masażu serca. W projekcie uwzględniono również budowę drogi dojazdowej dla karetek. 

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Olkuszu przyjmuje rocznie ponad 12,5 tys. pacjentów. Obecnie SOR w Olkuszu funkcjonuje w zaadoptowanych pomieszczeniach po dawnej Izbie Przyjęć.

Po analizach architektonicznych okazało się, że nie ma możliwości dostosowania oddziału do oczekiwań pacjentów i wymogów prawnych. Dlatego zarząd zdecydował o budowie całkiem nowego budynku i złożeniu wniosku o dofinansowanie ze środków UE przeznaczonych na wsparcie medycyny ratunkowej. Łączna wartość projektu wynosi 6,2 mln zł, z czego udział własny to 1,38 mln zł a 4,8 mln zł to dofinansowanie.

Nowy Szpital w Olkuszu jest placówką zarządzaną przez Grupę Nowy Szpital Holding S.A., która prowadzi również placówki w Świeciu, Nakle i Szubinie, Wąbrzeźnie, Świebodzinie, Wschowie, Szprotawie, Skwierzynie i Kostrzynie n. Odrą.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum