Olkusz: nowy SOR za ponad 6 mln złotych w tym roku

Autor: Przegląd Okulski/Rynek Zdrowia • • 24 stycznia 2017 12:54

Do końca 2017 roku przy Nowym Szpitalu w Olkuszu ma powstać nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Inwestycja kosztować będzie ponad 6,2 miliona złotych. Większość tej kwoty zostanie pokryta z funduszy europejskich.

Olkusz: nowy SOR za ponad 6 mln złotych w tym roku
Olkusz: nowy SOR za ponad 6 mln złotych. Fot. Archiwum

Obecnie Oddział Ratunkowy funkcjonuje w zaadoptowanych pomieszczeniach po dawnej Izbie Przyjęć.

Analizy architektoniczne pomieszczeń SOR-u wykazały, że nie uda się dostosować oddziału ani do oczekiwań pacjentów, ani do obowiązujących standardów, czy wymogów prawnych. Dlatego Grupa Nowy Szpital prowadząca lecznicę w Olkuszu zdecydowała się na budowę całkiem nowego budynku.

SOR powstanie na wolnej działce na terenie szpitala. Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia oddział zostanie podzielony na sześć obszarów: segregacji medycznej, rejestracji i przyjęć, resuscytacyjno-zabiegowy, wstępnej intensywnej terapii, terapii natychmiastowej oraz obserwacji i konsultacji. W projekcie uwzględniono również budowę drogi dojazdowej do SOR-u.

Nowy budynek zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt. W planie zakupów znajdują się m.in. aparaty do znieczulania, przenośny aparat RTG i USG, defibrylatory z teletransmisją, kardiomonitory, respiratory, analizator parametrów krytycznych, aparaty EKG, a także urządzenie do masażu serca.

Koszt całego projektu określany jest na 6 221 215,03 zł, z czego 5 788 926,02 zł pochodzić będzie z dotacji europejskich, a 1 388 423,20 zł to wkład własny. Planowane zakończenie projektu to koniec 2017 roku.

Więcej: przeglad.okulski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum