Olesno: powiatowy modernizuje się

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 14 lutego 2010 18:45

Szpital Powiatowy w Oleśnie kupił nowoczesny aparat rentgenowski za 267,5 tys. zł. To dopiero początek wydatków.

Nowy rentgen już działa. Szpital zapłacił za niego w całości ze swojego budżetu. Stary sprzęt trafił na złom, pamiętał czasy NRD.

Szpital inwestuje bardzo dużo w remonty i sprzęt medyczny. Zakup nowego aparatu RTG jest kolejnym etapem modernizacji diagnostyki obrazowej.
Wcześniej oleski ZOZ wzbogacił się o USG, tomograf komputerowy, mammograf, rentgen z ramieniem C, z zawieszeniem sufitowym przystosowany do robienia zdjęć kostnych, płucnych oraz pourazowych.

Remont kilku oddziałów placówka ma już za sobą. Wydał ponad pół miliona złotych na remont ortopedii, wymuszony – jak przyznaje dyrektor szpitala Andrzej Prochota –  przez przepisy sanepidu i wymogi unijne.

Za kwotę 819 tysięcy złotych zakupiono ponadto dwie nowe karetki dla szpitalnego oddziału ratunkowego. 619 tys. pozyskano z Unii, pozostała kwota – to wkład własny placówki.

Nowe wyposażenie zyskał też oddział rehabilitacji. W planach szpital ma remont pozostałych oddziałów, bo jak mówi dyrektor, czasu na dostosowanie się do wymogów unijnych pozostało niewiele. Jesli nic sie nie zmieni nowe wymogi techniczne dla szpitali wejdą w życie w 2012 roku.

Więcej w Nowej Trybunie Opolskiej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum