Oława: kolejne inwestycje za unijne miliony

Autor: Gazeta Oława/Rynek Zdrowia • • 19 lipca 2011 09:43

Zadłużony oławski ZOZ dzięki działaniom restrukturyzacyjnym wyszedł na prostą i realizuje kolejne inwestycje finansowane z funduszy unijnych i środków samorządowych.

Oława: kolejne inwestycje za unijne miliony

Jak informuje portal gazeta.olawa.pl, ZOZ w Oławie od kilkunastu miesięcy realizuje projekt współfinansowany przez UE pod hasłem "Poprawa jakości świadczonych usług w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oławie poprzez modernizację i przebudowę budynku B oraz zakup sprzętu medycznego i niezbędnego wyposażenia".

Wartość inwestycji to blisko 11,5 mln zł, przy czym dofinansowanie ze środków europejskich wyniesie 6,76 mln zł.  Główny cel przedsięwzięcia to modernizacja i doposażenie specjalistycznym sprzętem przychodni specjalistycznej, unowocześnienie aparatury medycznej szpitala oraz modernizacja i doposażenie działu rehabilitacji.

Drugi duży program wspierany pieniędzmi unijnymi to "Rozbudowa i przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Diagnostyki Obrazowej SP ZOZ w Oławie". Jego realizacja będzie kosztowała ponad 21 mln zł. W oławskiej lecznicy wdrażany będzie również projekt "Teleradiologia - zakup urządzeń teleinformatycznych i wdrożenie technologii komunikacyjnych na potrzeby rentgenodiagnostyki w ZOZ Oława".

Więcej: www.gazeta.olawa.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum