Oficjalnie otworzą Radomskie Centrum Onkologii

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 12 czerwca 2016 10:04

We wtorek (14 czerwca) odbędzie się oficjalne otwarcie Radomskiego Centrum Onkologii (RCO). To pierwszy kompleksowy szpital onkologiczny  w Radomiu.

Jedna z sal w Radomskim Centrum Onkologii; FOT. RCO

W nowym szpitalu onkologicznym na Mazowszu będą leczone nowotwory piersi, przewodu pokarmowego, głowy, szyi, mózgu, układu moczowego, narządów rodnych, prostaty i płuc.

RCO jest niepubliczną placówką, która od połowy marca jest gotowa do przyjmowania pacjentów, ale nie może pracować pełną parą, gdyż na szereg usług, które mogłaby świadczyć, nie ma kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia - przypomina Echo Dnia.

Za kilka dni okaże się czy Centrum otrzyma kontrakt na radioterapię i brachyterapię. - Od 1 grudnia 2015 roku mamy umowę z NFZ na chemioterapię w warunkach ambulatoryjnych z zakresem skojarzonym. To oznacza, że jest ona dla pacjentów bezpłatna - mówi w Echu Dnia dyrektor PR RCO Ewa Godlewska.

Placówka nie ma kontraktu na radioterapię, ale mimo tego od 21 marca przyjmuje pacjentów, ponosząc koszty tego leczenia . - Przyjmiemy znacznie więcej pacjentów, jeśli tylko otrzymamy kontrakt. Fundusz ogłosił konkurs, my złożyliśmy ofertę. Rozstrzygnięcie nastąpi 16 czerwca - informuje Godlewska.

Więcej: www.echodnia.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum