×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Oficjalnie otwarto dwa wyremontowane oddziały w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP10 marca 2023 15:34

W przemyskim Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio otwarto dwa nowo wyremontowane odziały: chirurgii naczyniowej i rehabilitacji z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej.

Oficjalnie otwarto dwa wyremontowane oddziały w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu
W przemyskim szpitalu otwarto dwa nowo wyremontowane oddziały. Fot. Facebook/Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu
  • W Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu zakończył się remont dwóch oddziałów: chirurgii naczyniowej i rehabilitacji z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej
  • W piątek, 10 marca, miało miejsce oficjalne otwarcie obu oddziałów
  • Cała inwestycja związana z przebudową i remontem oddziałów kosztowała prawie 9 mln złotych

Remont dwóch oddziałów w szpitalu

Przebudowa oddziałów kosztowała prawie 9 mln zł. Najwięcej, bo ponad 2,6 mln zł, pochłonął Oddział Chirurgii Naczyniowej. Wymieniono wszystkie instalacje, w tym klimatyzacji, gazów medycznych, elektryczne i teletechniczne. Zamontowano też system sygnalizacji przeciwpożarowej. Wszystkie pomieszczenia są przystosowane do potrzeb pacjentów z niepełnosprawnościami.

Ponad 1,5 mln zł kosztowały prace przy reorganizacji Oddziału Rehabilitacji z pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej. Teraz mieści się on w dawnej części administracyjnej szpitala. Dlatego zmieniono układ ścian, wymieniono okna, drzwi, przebudowano instalacje, odnowiono też podłogi.

Szpital wydał też ponad pół miliona złotych na sprzęt rehabilitacyjny i wyposażenie oddziału. Teraz ma m.in. stanowisko do pobierania krwi dla pacjenta otyłego i wózki do transportu, kupił 25 nowych łóżek rehabilitacyjnych, aparat do laseroterapii, do elektroterapii z ultradźwiękami czy zestawy urządzeń do ćwiczeń.

- Oddział chirurgii naczyniowej to miejsce, do którego trafiają chorzy w bezpośrednim zagrożeniu życia. Z kolei na oddział rehabilitacji z pododdziałem neurologicznym trafiają pacjenci już po operacjach, którzy potrzebują rehabilitacji, żeby powrócić do zdrowia. Przykład tych dwóch oddziałów pokazuje, że w naszym szpitalu zapewniamy kompleksowe leczenie. A teraz to leczenie zyskało nowy standard i nowy komfort - powiedziała podczas oficjalnego otwarcia oddziałów dyrektor przemyskiego szpitala Barbara Stawarz, dziękując marszałkowi województwa za dofinansowanie remontu.

Marszałek Władysław Ortyl także dziękował. - Podejmowanie decyzji o nowych inwestycjach, wprowadzaniu nowych rozwiązań czy procedur, które zapadają w zarządzie województwa jest znacznie łatwiejsze w odniesieniu do tych placówek medycznych, które są dobrze zarządzane, w których ten publiczny grosz jest dobrze zagospodarowany - i efektownie i efektywnie - podkreślił marszałek Ortyl.

To nie koniec nowości w przemyskim szpitalu, w budynku E zamontowano dwie dodatkowe windy.

Remont oddziałów szpitalnych został sfinansowany w większości z budżetu samorządu województwa podkarpackiego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze