Od stycznia neurologia w szpitalu im. Jonschera w wyremontowanych pomieszczeniach. Pierwszy etap prac za 2,6 mln zł

Autor: oprac. KM • Źródło: PAP18 grudnia 2022 10:02

Kończy się pierwszy etap prac remontowych w szpitalu im. Jonschera w Łodzi. W styczniu 2022 r. oddział neurologii i rehabilitacji przeniesie się do zmodernizowanych pomieszczeń. Ten etap prac kosztował 2,6 mln zł – poinformował Grzegorz Gawlik z Urzędu Miasta Łodzi.

Od stycznia neurologia w szpitalu im. Jonschera w wyremontowanych pomieszczeniach. Pierwszy etap prac za 2,6 mln zł
Zakończenie prac w szpitalu zaplanowano na 2024 rok. Fot. Adobestock

 

Oddział neurologii zmienia swoje oblicze

W styczniu oddział neurologii i rehabilitacji miejskiego szpitala im. Jonschera przeniesie się do wyremontowanych pomieszczeń.

"W placówce na finale jest pierwszy etap prac wart 2,6 mln zł. To ostatni oddział w budynku Miejskiego Centrum Medycznego przy ul. Milionowej w Łodzi, który czekał na modernizację" - podano w komunikacie podpisanym przez Gawlika.

"Oddział neurologii kompletnie zmienia swoje oblicze. To będzie inny komfort leczenia oraz opieki nad pacjentami. To dopiero pierwszy etap prac. Inwestycję w tym oddziale podzielono bowiem na trzy części tak, aby można było kontynuować leczenie mimo trwających remontów. Zakończenie prac zaplanowano na 2024 rok" - przekazano.

W ostatniej dekadzie remonty w centrum medycznym pochłonęły 65 mln zł

Przez 10 ostatnich lat - jak podano - miasto przeprowadziło w centrum medycznym remonty warte ok. 65 mln zł.

Przebudowa oddziału neurologii objęła gabinety zabiegowe, fizjoterapeutów i rehabilitantów oraz zaplecze socjalne personelu, a także sale pacjentów - każda z nich zyska swoją łazienkę. Oddziały neurologii, rehabilitacji, rehabilitacji neurologicznej i udarowy w szpitalu im. Jonschera rocznie leczą ponad 1,5 tys. pacjentów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze