Od dziś można składać deklaracje do nowej przychodni. Wkrótce otwarcie

Autor: oprac. KK • Źródło: Centrum Zdrowia w Opolu, Radio Doxa18 lipca 2022 06:07

Zbliża się otwarcie nowej przychodni POZ przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Od 18 lipca w placówce będzie można składać deklaracje wyboru lekarza POZ i pielęgniarki POZ. Natomiast oficjalnej otwarcie przychodni w Opolu nastąpi 1 sierpnia.

  • Otwarcie nowej przychodni w Opolu zaplanowano 1 sierpnia. To przychodnia Malinka
  • Natomiast już od 18 lipca można zwiedzić placówkę po generalnym remoncie, ale również złożyć  deklaracje wyboru lekarza i pielęgniarki POZ
  • Na remont przychodni i zakup sprzętu Opole wydało 2 mln zł, w tym 1,5 mln zł kosztował sam remont. Przychodnia powstała w budynku D Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego

Nowa przychodnia w Opolu szykuje się na otwarcie. Od 18 lipca deklaracje

Nowa przychodnia powstała przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Placówka jest już po generalnym remoncie, została również dobrze wyposażona. Oficjalne otwarcie dla pacjentów nastąpi 1 sierpnia.

-  Z wielką przyjemnością informujemy, iż z dniem 1 sierpnia zostanie otwarta nowa przychodnia Malinka przy ul. Witosa 26 (budynek Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego). Nowa placówka będzie świadczyć usługi w zakresie: podstawowej opieki zdrowotnej (zarówno dla dorosłych jak i dzieci) oraz pielęgniarki POZ - przekazało Centrum Zdrowia w Opolu, spółka, która skupia miejskie przychodnie.

Już od 18 lipca (w godzinach: 8:00 – 15.00) w przychodni będą przyjmowane deklaracje wyboru lekarza POZ i pielęgniarki POZ. 

- Od 18 lipca pielęgniarki zatrudnione w przychodni będą pełniły tam dyżury. Zapraszamy po prostu chętnych do tego, żeby po pierwsze zobaczyli tę placówkę, żeby ew. jeśli chcą wzięli deklarację i jeśli chcą wypełnili ją pisemnie, tak żeby od 1 sierpnia byli już naszymi pacjentami - mówił w audycji „Poranny Gościu Radia Doxa” Tomasz Halski, prezes Centrum Zdrowia w Opolu.

Od 1 września deklaracje będzie można składać za pośrednictwem serwisu pacjent.gov.pl

Przypomnijmy, że na remont przychodni i zakup sprzętu Opole wydało 2 mln zł, w tym 1,5 mln zł kosztował sam remont. Przychodnia powstała w budynku D USK, w sąsiedztwie modernizowanego holu głównego, w którym znajdą się m.in. nowoczesna rejestracja centralna i punkt informacyjny.

W ramach prac przeprowadzono też gruntowny remont wejścia głównego do szpitala. Powstała nowa pochylnia dla wózków i osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Z pochylni będą korzystać zarówno pacjenci USK jak i POZ. 
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum