Od 2 grudnia będzie działać nowa poradnia ortopedyczna dla dzieci na NFZ
Już od 2 grudnia w Szpitalu Żywiec zacznie funkcjonować Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej dla Dzieci. Placówka podpisała kontrakt z NFZ.

- Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej dla Dzieci zacznie swoją działalność 2 grudnia w Szpitalu Żywiec
- Rodzice mogą zapisywać swoje dzieci na bezpłatne konsultacje ortopedyczne dla dzieci od urodzenia do ukończenia 18 roku życia
- Szpital podkreśla, że rejestracja do wspomnianej poradni na wizytę pierwszorazową odbywa się na podstawie skierowania do poradni specjalistycznej
Nowa poradnia dla dzieci
2 grudnia rusza Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej dla Dzieci w Szpitalu Żywiec. Placówka otrzymała na nią kontrakt z NFZ, więc mieszkańcy Żywiecczyzny będą mogli zapisać dzieci w wieku od urodzenia do ukończenia 18 roku życia na bezpłatne konsultacje ortopedyczne.
Jak informuje placówka, w poradni będzie przyjmował lekarz Mirosław Pasierbek, specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, który ma duże doświadczenia w pracy z dziećmi. Co ważne – na co zwraca uwagę szpital – rejestracja do poradni na wizytę pierwszoplanową odbywa się na podstawie skierowania do poradni specjalistycznej (Poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej dla dzieci – kod 1581), które pacjent otrzyma od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.
Obszary leczenia w poradni
Z informacji opublikowanych przez szpital, Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala Żywiec dla dzieci zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób układu kostno-stawowego. Obejmuje ona opieką dzieci i młodzież do ukończenia 18 roku życia.
Poradnia zapewnia świadczenia w zakresie leczenia urazów narządu ruchu, takich jak zwichnięcia i złamania, oraz wad rozwojowych, np. dysplazji rozwojowej stawu biodrowego, stopy końsko-szpotawej, skolioz. Pacjenci pozostający pod opieką poradni mają zapewnione obrazowe badania diagnostyczne na miejscu oraz badania laboratoryjne, o czym przypomina placówka.
Zakres działania poradni:
- urazy narządu ruchu,
- wady rozwojowe narządu ruchu,
- stany pourazowe,
- stany pooperacyjne
- zespoły bólowe układu ruchu,
- kontuzje sportowe,
- zmiany zwyrodnieniowe układu ruchu.
Od grudnia nowa poradnia w Szpitalu Pediatrycznym
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)