×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Od 1 czerwca dwie nowe poradnie w Szpitalu Specjalistycznym w Pile

Autor: oprac. KK • Źródło: PAP MediaRoomOpublikowano: 28 maja 2023 07:00

Od 1 czerwca w Szpitalu Specjalistycznym w Pile działać będą kolejne dwie poradnie: Przyszpitalna Poradnia Dermatologiczna oraz Przyszpitalna Poradnia Nefrologii i Chorób Wewnętrznych.

Od 1 czerwca dwie nowe poradnie w Szpitalu Specjalistycznym w Pile
Od 1 czerwca dwie nowe poradnie w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Zdj. ilustracyjne Fot. AdobeStock

 

Od 1 czerwca dwie nowe poradnie w Szpitalu Specjalistycznym w Pile

- Robimy kolejny krok ku normalności w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Kilkanaście lat temu moi poprzednicy „wyprowadzili” poradnie przyszpitalne z placówki. My od kilku lat skrupulatnie je przywracamy. Kiedy w 2016 roku obejmowałem funkcję starosty pilskiego w Szpitalu Specjalistycznym w Pile funkcjonowała 1 poradnia, teraz będzie ich 16 – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W Przyszpitalnej Poradni Dermatologicznej będzie prowadzona diagnostyka i leczenie chorób skóry i błon śluzowych. Będzie przyjmować pacjentów w poniedziałki od godz. 11.00 do 14.00, we wtorki od godz. 8.00 do 14.00 i w środy od godz. 12.00 do 18.00

W Przyszpitalnej Poradni Nefrologii i Chorób Wewnętrznych pomoc znajdą między innymi osoby z chorobami nerek. Będzie funkcjonować we wtorki i środy w godz. od 13.00  do 15.00.

- Zdaję sobie sprawę, że jest jeszcze wiele do zrobienia, ale cieszę się, że dzięki kolejnym poradniom pacjent, który trafia do szpitala, ma możliwość kontynuowania w nich leczenia, a opieka, którą jest objęty, staje się coraz bardziej kompleksowa – dodaje starosta.

Choć Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile może przeznaczać fundusze jedynie na zakup sprzętu i modernizację szpitala to wspólnie z dyrekcją placówki poszukuje dalszych rozwiązań, by usprawnić jego funkcjonowanie.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze