×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nysa: szpital otrzyma unijne fundusze na system informatyczny

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia09 stycznia 2018 09:35

Nyski ZOZ będzie instalował nowoczesny system informatyczny. Otrzymał na to unijne dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego w wysokości prawie miliona złotych.

Nysa: szpital otrzyma unijne fundusze na system informatyczny
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podaje Nowa Trybuna Opolska, nyska placówka w ciągu kilku miesięcy zostanie wyposażona w nowoczesny system informatyczny, który umożliwi elektroniczny obieg dokumentów, także dotyczących leczenia. Koszt komputerów, sieci i oprogramowania to ok. 1,2 mln zł. 10 proc. dołożyło starostwo, a 6 proc. znalazł sam szpital.

Norbert Krajczy, dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nysie wyjaśnia, że po zainstalowaniu nowego systemu pacjent bez wychodzenia z domu będzie się mógł za pośrednictwem internetu zapisać do konkretnych przychodni. Będzie mógł także online sprawdzić np. wyniki swoich badań.

Urząd Marszałkowski w Opolu dysponuje kwotą około 40 mln zł na dofinansowanie rozwoju e-usług. Większość tych pieniędzy trafi właśnie do służby zdrowia. Dofinansowanie na systemy informatyczne otrzymają także szpitale w Głubczycach, Głuchołazach i Korfantowie.

Więcej: www.nto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum