Nysa: szpital czeka rozbudowa, ale czy z lądowiskiem na dachu?

Autor: Radio Opole/Rynek Zdrowia • • 22 września 2009 14:06

Szpital ZOZ w Nysie czeka rozbudowa. Ma być dobudowany czteropiętrowy budynek na 200 łóżek, a na dachu lądowisko dla helikopterów.

Nysa: szpital czeka rozbudowa, ale czy z lądowiskiem na dachu?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dobudówka ma być ulokowana na tyłach budynku głównego. Będzie miała 4 piętra i płaski dach, na lądowisko dla medycznych helikopterów. Starą część z nową połączy szklany korytarz.

W nowym budynku znajdzie się część hotelowa,  laboratorium analityczne, diagnostyka obrazowa  i kilka oddziałów. W wolnych pomieszczeniach powstałoby Nyskie Centrum Rehabilitacji.

Koszt rozbudowy oszacowano na ok. 10 mln zł. Szpital z gminą i starostwem będzie się starał o unijne fundusze. Na wkład własny potrzebują 1,5 mln zł. Kredyt w takiej wysokości weźmie szpital. Gwarantem kredytu ma być starostwo.

Nie wiadomo jedynie, co z lądowiskiem dla helikopterów. Wymogi techniczne dla lądowisk sprawiają, że trudno o pozwolenie na budowę takiego obiektu na dachu szpitala w Nysie.

W tej sprawie u minister Kopacz interweniuje właśnie nyski senator Norbert Krajczy, który domaga się w związku z tym zmian legislacyjnych, umożliwiających budowę lądowiska dla helikopterów na dachu Szpitala ZOZ w Nysie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum