Nysa: otwarto nowe skrzydło szpitala

Autor: Gazeta.pl, DMX/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2011 10:50

Szpital w Nysie ma nowy, pięciokondygnacyjny blok łóżkowy wraz z diagnostyką laboratoryjną i obrazową.

Nysa: otwarto nowe skrzydło szpitala

Nowa część budynku posiada 5 kondygnacji: przyziemie i 4 piętra z windami. W nowym budynku znajdują się oddziały: internistyczno-kardiologiczny, internistyczny, chirurgii urazowo-ortopedycznej i chirurgii ogólnej. W dolnej części budynku zlokalizowane są pracownie: tomografii komputerowej, rentgenowska i diagnostyki medycznej - informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

Nowa część budynku szpitala pomieści 180 łóżek i zapewni pacjentom komfortowe warunki: pokoje 2-4 osobowe z węzłami sanitarnymi. Całe nowe skrzydło jest połączone ze starym budynkiem szpitala.

Inwestycję sfinansowano ze środków Powiatu Nyskiego, ZOZ-u oraz ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013. Wartość projektu przekroczyla 15 mln zł,  Powiat Nyski dołozył do inwestycji 8,3 mln zł.

Jak podaje portal Gazeta.pl w związku z oddaniem do użytku nowej części szpitala, nyski ZOZ opuści dwa z zajmowanych do niedawna budynków - jeden odda niebawem do dyspozycji starostwa, drugi - będący w posiadaniu Wyższego Seminarium Duchownego - szpital ma opuścić do końca roku.

W ramach inwestycji realizowana jest również budowa lądowiska dla śmigłowców ratunkowych usytuwanego na dachu szpitala. Lądowisko to jest pierwszym w Polsce tzw. wyniesionym (znajduje się na wysokości 26 m). Nyskie lądowisko ma obsługiwać pobliskie oddziały ratunkowe, opolski odcinek autostrady A-4, a także polsko-czeskie pogranicze.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum