×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nowy szpital onkologiczny: trwa kolejny przetarg. Wydłużono czas na składanie ofert

Autor: oprac. SzB • Źródło: mat. prasowe, Rynek Zdrowia03 czerwca 2022 16:03

Samorząd województwa dolnośląskiego poinformował, że wydłużono czas dla wykonawców na składanie ofert na zaprojektowanie oraz budowę nowego Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu.

Nowy szpital onkologiczny: trwa kolejny przetarg. Wydłużono czas na składanie ofert
Tak będzie wyglądał Nowy Szpital Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologiczny we Wrocławiu. Fot. UMWD
  • Trwa kolejny przetarg na budowę nowego Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu. Samorząd województwa dolnośląskiego poinformował, że wydłużono czas na składanie ofert
  • Budowa wrocławskiego szpitala ma zostać zrealizowana w terminie 51 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą
  • Prawdopodobnie na początku 2027 roku placówka będzie mogła zacząć przyjmować pacjentów

Powstanie nowy szpital onkologiczny. Wydłużono czas na składanie ofert

Trwa przetarg na budowę nowego Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu. Jest to największa w historii regionu inwestycja w zdrowie. 

- Mając na uwadze zainteresowanie potencjalnych wykonawców realizacją budowy nowego szpitala, prowadzące przetarg Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii podjęło decyzję o wydłużeniu terminu składania ofert przez wykonawców - informuje Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Wspomniany termin wydłużono z 10 czerwca do 29 lipca. 

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, na obecnym etapie prowadzonego postępowania przetargowego trzy firmy, które są zainteresowane realizacją inwestycji, złożyły odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej dotyczące specyfikacji zamówienia publicznego.

Aby przybliżyć potencjalnym wykonawcom uwarunkowania, w jakich przebiegać będzie realizacja inwestycji, ma zostać zorganizowane spotkanie informacyjne. 

Trzy placówki znajdą się w jednej lokalizacji

Przypomnijmy, że budowa wrocławskiego szpitala ma zostać zrealizowana w terminie 51 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą.

Prawdopodobnie na początku 2027 roku placówka będzie mogła zacząć przyjmować pacjentów.

Szpital Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologiczny we Wrocławiu będzie skupiał w jednej lokalizacji wielospecjalistyczne funkcjonalności i zakresy lecznictwa realizowane dotychczas przez trzy placówki medyczne prowadzone przez samorząd województwa dolnośląskiego. Mowa tu o:

  • Dolnośląskim Centrum Onkologii (DCO),
  • Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc (DCChP) oraz
  • Dolnośląskim Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku (DCTK z KBDSz).

Pierwszy przetarg bez rozstrzygnięcia

Przypomnijmy, że w pierwszym przetargu na wybór generalnego wykonawcy budowy Nowego Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu wpłynęła jedna oferta od firmy PORR SA na kwotę ponad 1,42 mld zł. Oferta była dwukrotnie wyższa od szacowanej wartości inwestycji, zapisanej w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym, wynoszącej ponad 720 mln zł i współfinansowanej przez samorząd województwa oraz rząd.

Ze względu na wysokość kwoty jedynej złożonej oferty przetarg nie został rozstrzygnięty. Podjęta została decyzja o ogłoszeniu nowego przetargu w szerszej formule, aby możliwe było poznanie ofert od wielu wykonawców - podkreśla Michał Nowakowski.

Samorząd województwa podjął w połowie maja tego roku decyzję o zwiększeniu finansowania inwestycji. Kwota na realizację całości przekracza
więc obecnie 1 miliard złotych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum