Nowy ośrodek rehabilitacyjny w woj. śląskim. Skorzystało ok. 200 tys. pacjentów

Autor: oprac. SzB • Źródło: Urząd Marszałkowski, Gazeta Wyborcza, Silesia24, Rynek Zdrowia03 września 2022 09:00

Nowy ośrodek rehabilitacyjny powstanie w Kochcicach. - Doszliśmy do takiego konceptu, żeby stworzyć osobny podmiot, który będzie kompleksowo zajmował się leczeniem i rehabilitacją - powiedział Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Nowy ośrodek rehabilitacyjny w woj. śląskim. Skorzystało ok. 200 tys. pacjentów
Będzie nowy ośrodek rehabilitacyjny. Podpisano list intencyjny Fot. Shutterstock
  • W Kochcicach powstanie nowy ośrodek rehabilitacyjny. Podpisano list intencyjny w sprawie jego budowy
  • Całkowity koszt inwestycji to ok. 36,6 mln zł. Zostanie ona wpisana do przyszłorocznego budżetu województwa śląskiego 
  • - Myślę, że to będzie duża zmiana na terenie subregionu i gminy - powiedział Jakub Chełstowski, marszałek województwa 

Będzie nowy ośrodek rehabilitacyjny. Podpisano list intencyjny

W Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach podpisano list intencyjny w sprawie budowy nowego ośrodka rehabilitacyjnego w Kochcicach (pow. lubliniecki). 

Przypomnijmy, że obecny oddział mieści się w pałacu Ludwika Karola von Ballestrema. Zarząd województwa śląskiego - w porozumieniu z piekarskim szpitalem, do którego należy oddział w Kochcicach, i gminą - zdecydował się jednak na wybudowanie nowych budynków, gdyż działania modernizacyjne w obecnej siedzibie są mocno ograniczone. 

- Doszliśmy do takiego konceptu, żeby stworzyć osobny podmiot, który będzie kompleksowo zajmował się leczeniem i rehabilitacją - powiedział, w trakcie konferencji dla mediów, Jakub Chełstowski, marszałek województwa.

"To będzie duża zmiana na terenie subregionu i gminy"

- To jest historyczne w tej kadencji przedsięwzięcie. Postanowiliśmy zbudować szpital-ośrodek rehabilitacyjny. Myślę, że to będzie duża zmiana na terenie subregionu i gminy, że taki obiekt powstanie. Oczywiście, będzie to proces etapowy - dodał Chełstowski. 

Całkowity koszt inwestycji to ok. 36,6 mln zł. Zostanie ona wpisana do przyszłorocznego budżetu województwa, którego projekt będzie opiniowany i poddany pod głosowanie przez Sejmik Województwa Śląskiego. 

W placówce w Kochcicach od 60 lat pacjenci mogą liczyć na pomoc. Przez ten czas - z ośrodka skorzystało ok. 200 tys. pacjentów po różnych urazach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum